Instagram Galeria

Aktualności

02.05.2017
Bolesny turniej w Radomiu

W dniu 1 maja, Nasi juniorzy rozpoczeli rozgrywki PLFA 8- J turniejem w Radomiu. Podejmowali miejscową drużynę Green Ducks Radom oraz Warsaw Eagles. W pierwszym meczu Tytani grali przeciwko drużynie ze stolicy. Pierwszą kwarte zakończyli wynikiem 0:6 dla Eagles, można było zauważyć lekkie zmieszanie w szeregach naszej drużyny, ale już w drugiej kwarcie mogliśmy oglądać bardzo ładne akcje biegowe w wykonaniu młodych Tytanów. Niestety pod koniec drugiej kwarty otrzymaliśmy dwa potężne ciosy, jednym  było kolejne przyłożenie dla zepsołu z Warszawy mimo dobrej gry Naszych juniorów, a drugim kontuzja naszego rozgrywającego Mikołaja Rzepeckiego w ostatniej akcji pierwszej połowy, który to przez uraz nie był w stanie grać dalej w turnieju. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 24:6 dla Warsaw Eagles, a przyłożenie dla Tytanów po doskonałej akcji biegowej zdobył Maciej Pyc.

Drugi mecz Tytani grali przeciwko gospodarzom tego turenieju, którzy debiutowali w rozgrywkach zmotywowani i pełni energii. Zmęczeni, podłamani, ale z chęcią do walki Nasi juniorzy przystąpili do tego meczu, ale podobnie jak w poprzednim pierwsza połowa skończyła się wynikiem 12:0 dla Green Ducks.  W drugiej części spotkania dużo lepiej wyglądała gra biegowa Tytanów oraz formacja defensywna, która skutecznie powstrzymywała Kaczorów przed polem punktowym, mimo tego mecz zakończył się wynikiem 20:0 dla gospodarzy. Najjaśniejszym punktem w Naszym zespole był Mikołaj Kopik, który zastępował na pozycji rozgrywającego kontuzjowanego Rzepeckiego.

Na największe pochwały za udział w całym turenieju zasługuje Maciej Pyc Nasz running back i linebacker, który popisał się kilkoma dobrymi biegami, w tym jednym przyłożeniem oraz efektywnymi akcjami w obronie.

autor: Kuba Rzepecki