Instagram Galeria

Aktualności

08.01.2014
Dlaczego FA?

Wszyscy wiemy, dlaczego warto inwestować swój czas, a czesem nawet i pieniądze w futbol amerykański. Jest to sport kompletny, widowiskowy, emocjonujący, dynamiczny. Interesuje kibiców o różńych upodobaniach. Uczy gry zespołowej, determinacji, podejmowania decyzji, dyscypliny, pobudza do samorozwojui pracy nad sobą.... ale co tak naprawdę przyciąga młodziez do treningów futbolowych?

Bartek, pierwszy Junior w Tytanach, który przyszedł za sprawą brata uwielbia sportową atmosferę, "W tym sporcie sa prawdziwe emocje i adrenalina bez której nie umiem zyć. Tytani to dla mnie druga rodzina. Chce pokazać innym krajom, że w Polsce też mamy dobrych futbolistów amerykańskich. "

Daniel wychowywał się w Kanadzie i futbol nie jest mu obcy "Zawsze chętnie oglądałem mecze, interesowałem się wynikami i zawodami. W wieku 14 lat zacząłem grać w profesjonalnej drużynie i bardzo się cieszę, że w Polsce mogę to robić dalej".

Kamil lubi nowości... "Zawsze fascynowały mnie inne sporty niż te, które uprawiali koledzy. Ponadto na treningach jest miła atmosfera i świetni ludzie."

Marcin przyszedł za namową kolegów "Zzachęcił mnie do tego sportu mój kolega, który już grał w Tytanach. Pomyślałem, że można spróbować, po pierwszym treningu spodobało mi się i postanowiłem grać właśnie w futbol amerykański."

Adama przyciągnęła współpraca i konkurencja w jednym! "Najbardziej podoba mi się w tej dyscyplinie rywalizacja i to że nie da się wygrać meczu jednym zawodnikiem tak jak w piłce nożnej, zawsze wszyscy się przyczyniają do wygranej ."

Natomiast Michał.... ".Od dawna interesował mnie futbol amerykański. Uważam, że jest to bardzo ciekawa i kombinacyjna gra. Wymaga pełnego zaangażowania całej drużyny, ciężkich i długotrwałych treningów. Każdy zawodnik musi dawać z siebie wszystko. Każde zwycięstwo okupione jest wielkim wysiłkiem. Chciałem spróbować swoich sił w tym sporcie. Tytani przyjmowali zawodników od 17 roku życia. Kiedy stworzono drużynę juniorską, postanowiłem do niej dołączyć. Tytani Lublin to drużyna z sukcesami. Dzięki dobrej grze, awansowali do pierwszej ligi PLFA. Ich osiągnięcia jeszcze bardziej zachęciły mnie do gry w ich klubie. W najbliższej okolicy nie działają żadne podobne kluby, co także wpłynęło na moją decyzję. Myślę, że nie będę jej żałował."

Cieszymy się, że młodzi ludzie dostrzegają takie wiele koirzyści z treningów z Tytanami.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na nasze treningi!

autor: Dorota Guzal