Instagram Galeria

Aktualności

10.01.2014
Już widać efekty

Zaledwie 3 miesiące minęły od rekrutacji do drużyny Juniorów. Śmiało można dziś stwierdzić, że jesteśmy na dobrej drodze by zacząć stawiać sobie cele i je powoli realizować. Dużo się wydarzyło od pierwszego spotkania młodych zawodników. Kilka ostatnich tygodni to czas ciężkich, ale owocnych treningów, czas kształtowania świadomości futbolowej oraz krystalizowania więzi pomiędzy członkami drużyny juniorów, seniorów oraz sztabu trenerskiego. Dodatkowo do drużyny dołączyło wielu nowych, dobrze zapowiadających się graczy. Cieszy fakt, że w tej chwili mamy około 20 aktywnie trenujących juniorów. Wielu z nich rozwinęło się w bardzo dobrym i zdrowym tempie. Naturalne na tym etapie braki doświadczenia nadrabiają ogromną determinacją oraz tytaniczną pracą na treningach. Do grona najbardziej wyróżniających się zawodników dołączył Michał Kula oraz Szymon Karpaczewski. Postawę Michała ocenił Andrzej Jakubiec, rozgrywający TL mówiąc: „Michał od początku przyciągnął uwagę trenerów, prezentując naturalne predyspozycje do gry na pozycji rozgrywającego. Teraz pod okiem szkoleniowców nabywa pierwsze szlify, które pozwolą mu udźwignąć tę trudną rolę”. Szymon natomiast jest najmłodszym zawodnikiem juniorów i jego zaangażowanie widać gołym okiem. Determinacja i warunki fizyczne godne każdego zawodnika na pozycji  liniowego!

W momencie, gdy praca szła pełną parą poznaliśmy wszystkie szczegóły dotyczące występu juniorów w 2014 roku. 15 grudnia 2013 roku odbyło się w Warszawie spotkanie przedstawicieli PLFAJ, na które zostaliśmy także zaproszeni. Spotkanie było okazją, aby oficjalnie zgłosić drużynę do rozgrywek o Mistrzostwo Polski Juniorów  oraz poznać rywali, z którymi przyjdzie Nam się zmierzyć już niebawem. Los uśmiechną się do Tytanów.  Zagramy z juniorami naszego rywala z PLFA1 – Kraków Kings oraz juniorami Zagłębie Stealers. Oba zespoły posiadają stosunkowo młode zespoły z tym, że zdobyły już doświadczenie występując w ubiegłym sezonie w  rozgrywkach juniorskich. Oprócz naszej grupy zawody toczą się jeszcze w 4 innych z udziałem drużyn z całego kraju. Oczywiście w tym roku również oczy futbolowej Polski zwrócone będą na aktualnych Mistrzów Polski Juniorów – Bielawa Owls, z którymi będzie szansa spotkać się w finale rozgrywek.

Najpierw jednak rozegramy 2 oddzielne turnieje. Cieszymy się i z duma informujemy, że otrzymaliśmy prawo zorganizowania drugiego turnieju jako gospodarz. Wcześniej jednak nasza młodzież powalczy o pierwsze zwycięstwo na terenie przeciwnika i uda się 6 lub 7 września do Krakowa lub Katowic. Następnie 27 lub 28 września zaprosimy zespoły Kings i Stealers do rozegrania spotkań w Lublinie. Będzie to wspaniała okazja dla wszystkich sympatyków Tytanów oraz futbolu amerykańskiego do obejrzenia na żywo dzielnych młodych sportowców. Dla nich to pierwszy i najważniejszy mecz „w domu”. Oczywiście juniorzy wystąpią na boisku Sygnału przy 6 LO w Lublinie, gdzie na co dzień grają i trenują Tytani. Zwycięzca grupy po rozegraniu obydwu turniejów zagwarantuje sobie udział w Finale PLFAJ, który odbędzie się w dniach 11-12 października we Wrocławiu. Do stolicy Dolnego Śląska zostaną zaproszeni również zwycięzcy pozostałych 4 grup oraz 3 drużyny z drugich miejsc w grupach z najlepszym bilansem meczy.

Występ Tytanów w Mistrzostwach Polski Juniorów w Futbolu Amerykańskim w 2014 roku skomentował Michał Kula, obecny lider ataku: „Będziemy pierwszą juniorską drużyną z Lublina, która wystąpi w nadchodzącym sezonie. Nie mamy do kogo się porównać. Chcemy jednak wypaść jak najlepiej. Naszą ambicją jest wygrywanie meczów. Mamy nadzieję, że pokonamy wszystkich przeciwników. Byłby to wymarzony debiut, który wzmocniłby morale drużyny”.

Teraz, gdy już wiemy jak wyglądają nasze plany na 2014 rok drużyna juniorów zaczyna funkcjonować prawidłowo i wkracza na ścieżkę z której nie ma już odwrotu – jest to marsz po zwycięstwo w każdym meczu. Ciężka praca to jedno, motywacja to drugie. U młodych ludzi jest kwestią czasu żeby zdobyć umiejętności i doświadczenie podczas cyklu treningowego. Klub dodatkowo będzie skupiać się nad tym, żeby u młodych zawodników wypracować charakter zwycięzcy, dlatego starannie przygotowujemy system pracy z młodzieżą na kilka następnych lat.

Zapraszamy zatem do śledzenia losów naszych młodych zawodników oraz do wspierania juniorów w ich pierwszym debiutanckim sezonie w PLFAJ w 2014 roku. Zapraszamy także na pierwszy w Lublinie turniej futbolu amerykańskiego juniorów, o którym będziemy dokładnie informować w późniejszym terminie

autor: Jakub Starszuk