Instagram Galeria

Aktualności

08.05.2014
Pierwszy pokaz Juniorów

Dnia 7 maja odbył się pierwszy z serii pokazów naszych Juniorów promujących i zachęcających gimnazjalistów z województwa lubelskiego do zainteresowania się futbolem amerykańskim. Głównym celem pokazów jest jednak możliwość ubiegania się o przyjęcie do pierwszej w Polsce klasy sportowej o profilu futbol amerykański.  Kandydaci już niebawem będą mogli składać dokumenty do 6 LO im. Hugona Kołłątaja w Lublinie. Jednak klasa to nie jedyny cel pokazów ponieważ zarówno drużyna juniorska też potrzebuje nowych twarzy. Wszystko to robione jest dla potrzeb klubu, abyśmy ciągle mogli rozwijać się w tak dynamicznym tempie jak przez ostatnie miesiące.

Pierwszy pokaz odbył się w gimnazjum nr 1 w Lublinie. Co warto zaznaczyć był to pokaz, który znacząco różnił się od wszystkich wcześniejszych eventów z Tytanami. Tego właśnie dnia to Juniorzy Tytanów mieli swój debiut przed większą (niż te kilka osób oglądających treningi) publicznością. I tak w trakcie dwóch godzin lekcyjnych młodzi zawodnicy zaprezentowali rówieśnikom swoje umiejętności, sprzęt w jakim będą występować oraz służyli radą i chętnie odpowiadali na pytania zainteresowanych osób. Muszę przyznać, że chłopcy spisali się dzielnie. Byłem dosyć zaskoczony gdy się zorientowałem, że Oni nie są w ogóle zdenerwowani tym pokazem, a wręcz przeciwnie pewnie i dumnie robili to co do nich należało tego dnia. Postawa Bartka Graczyka – naszego pierwszego Juniora - oraz Rafała Chamery, który jest uczniem 1go Gimnazjum zaimponowała zarówno uczniom jak i obecnym na pokazie nauczycielom. Sam byłem pod wrażeniem, że nawet nasi najświeżsi juniorzy szybko poszli za resztą i bawili się futbolem pokazując swoja pasję innym. Dodam jeszcze, że owocem tego pokazu było aż 7 chłopców, którzy wzięli udział w naszym popołudniowym treningu. Podczas pokazu zachęcaliśmy uczennice do udziału w sobotnim treningu (10.05.2014r.) naszych cheerleaderek.

Futbol amerykański jest interesujący dla młodzieży i to bardzo cieszy….

Uczniowie Gimnazjum nr 1 świetnie odnaleźli się na treningu,który odbył się na kilka godzin po pokazie. 

Następnym krokiem w kierunku popularyzacji FA oraz klasy futbolowej będzie pokaz dla szkół gimnazjalnych ze Świdnika. Odbędzie się on w najbliższy czwartek 15.05.2014r. o godzinie 12.20 w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Świdniku. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Krystynie Zarosińskiej młodzi Świdniczanie, którzy właśnie zastanawiają się nad swoja przyszłością, będą mieli możliwość poznania naszych Juniorów oraz obejrzenia ciekawego widowiska sportowego. Będzie to drugi pokaz w Świdniku. Dla mnie jako mieszkańca tego miasta jest to sprawa bardzo ważna i osobista, ponieważ kieruje się tą samą myślą co misja Tytanów. Chodzi oczywiście o popularyzacje i aktywizacje sportową młodzieży. Wspomnę jeszcze o sukcesie jaki przyniósł pierwszy pokaz który odbył się w 2013 roku w ZS nr 1 w Świdniku, mianowicie do drużyny seniorskiej dołączyło 3 zawodników, a do juniorskiej aż 6 chłopców ze Świdnika.

Maj będzie zatem bardzo pracowitym miesiącem dla ludzi zajmujących się promocją w drużynie TL. Wszyscy są bardzo zaangażowani i poświęcają często bardzo sporo czasu i wysiłku oby efekt końcowy był jak najlepszy. Ponieważ mamy świadomość, że każdy pokaz, każde wyjście do ludzi i pokazanie się Tytanów wzbudza spore zainteresowanie, chcemy to robić perfekcyjnie. Bo Tytani mają pozostawić po sobie coś więcej, niż tylko dobre wrażenia wizualne,  więc tutaj należy napisać z pełną odpowiedzialnością, że wywiązują się z tego zadania w 100%.

autor: Jakub Starszuk