Instagram Galeria

Aktualności

02.03.2014
Prawdziwy zespół

Jeszcze kilka dni temu przed spotkaniem z rodzicami Juniorów zadawaliśmy sobie pytanie "Czy rodzice będą mogli wyjść z tego zebrania zadowoleni i spokojni, że ich pociechy rozwijają właściwie swoją pasję do futbolu amerykańskiego?" Tak, dokładnie tak! Interakcja z rodzicami i obecność Juniorów na dzisiejszym treningu nas w tym upewniła.

 

Młodych futbolistów czeka jeszcze długa droga do pierwszego meczu, ale dziś po raz pierwszy weszli na boisko treningowe jako świadoma drużyna juniorów. Wszyscy dokładnie wiedzieli czego chcą, co pomogło dziś w pracy sztabowi trenerskiemu. Dodatkowo ucieszył fakt, że na dzisiejszym treningu pojawiło się czterech nowych kandydatów, którzy bardzo szybko zaaklimatyzowali się w zespole. Po dwudziestominutowej rozgrzewce i rozciąganiu chłopcy utrwalali znane już sobie ćwiczenia, a następnie poznali nowe, które będą elementem ich przygotowań do walki o punkty we wrześniowych turniejach. Pierwsza połowa treningu nie należała do lekkich, dlatego też cieszy sumienność i dokładność z jaką Juniorzy starają się wykonywać dane serie ćwiczeń. Druga część treningu to niespodzianki dla naszych zawodników. Pierwsza z nich spotkała się z ogromną radością, kiedy trener Delaine Swenson zarządził rozegranie meczu w ośmioosobowych składach i wyznaczył dwóch zawodników do wyboru składów. Chłopcy zagrali w pełnym ustawieniu, takim w jakim przyjdzie im się mierzyć w zawodach. Dziś zagrali flagową odmianę futbolu. Bez kontaktu z zawodnikami, a akcje były zatrzymywane po zerwaniu flagi, którą ma przy sobie przeciwnik posiadający piłkę. Szybko się okazało, że młodzież jest spragniona gry co pokazały świetne, nie przypadkowe zagrania w obydwu drużynach. Ciekawie wyszły zagrania ofensywne, które owocowały przyłożeniami, a dodatkowo było widać, że coraz więcej osób odnajduje powoli swoje miejsce na poszczególnych pozycjach zarówno w ofensywie jak i defensywie. To właśnie obrona jednej z drużyn przewidziała działania przeciwnika i dzięki temu konsekwentnie wygrała ten mecz. Warto zaznaczyć, że zawodnicy zagrali po raz pierwszy zdani na siebie i to czego się do tej pory nauczyli. W efekcie tego sztab trenerski był zgodny, że ten sprawdzian wypadł bardzo interesująco, a sami juniorzy byli niesamowicie zadowoleni bo przecież mieli do tego powody! Po meczu przyszedł czas na kolejne miłe wydarzenie, bowiem nastąpiło oficjalne wręczenie koszulek z logiem TYTANI LUBLIN JUNIORZY. Nie było końca radości z efektywnego treningu i otrzymanych ich własnych koszulek, takich jakich nie mają nawet dorośli Tytani.

Jak trening ocenia Michał Kula, jeden z Juniorów? "Po rozgrzewce podzieliliśmy się na 2 drużyny i graliśmy we flagówkę. Na końcu treningu dostaliśmy klubowe koszulki. Uważam dzisiejszy trening za bardzo udany, frekwencja też była duża. Dzięki takim treningom mamy szanse naprawdę dobrze zaprezentować się na sparingach i turniejach!"

Chłopcy z pewnością długo czekali na te koszulki będą je dumnie nosić,  jednak to wszystko co się dziś wydarzyło sprawia, że każdy z nas nie może się doczekać następnego treningu. Na obecną chwilę posiadamy grupę ponad 20 regularnie trenujących zawodników, a dziś przyszło kolejnych czterech chętnych. To pokazuję jak rośnie zainteresowanie futbolem w Lublinie, dlatego droga dla wszystkich którzy myślą o wstąpieniu do drużyny juniorów jest ciągle otwarta jak również możliwość walki o miejsce w pierwszej w Polsce klasie futbolowej w VI LO w Lublinie. Zapraszamy do kontaktu i zapraszamy na treningi.

autor: Jakub Starszuk